25 жовтня у Офіційному будинку прийомів Верховної Ради України з нагоди святкування 1000-ліття української медицини від Святого Агапіта Печерського до сьогодення, відбулася урочиста частина ІІ Національного проєкту "Медичний Олімп України", метою якого є вшанування кращих представників медичної галузі України.

Кам’янець-Подільський медичний центр "Центр сімейної медицини" за значний внесок в охорону здоров’я нації нагороджено відзнакою "Медична Слава України". Заклад внесено у Всеукраїнський проєкт "Медичний Олімп України".

Журналісти "3849.com.ua" поспілкувались із головним лікарем ЦСМ Григоренко Оксаною Анатолівною, яка розповіла про особливості роботи центру із 20-річним стажем.

Можна вважати символічним, що отримання нагороди такого рівня припало на 20-річницю існування "Центру сімейної медицини", який заснований 1999 року. Починав медичний центр із невеличкого орендованого приміщення та чотирьох лікарів, а зараз це команда із понад 50 спеціалістів: 20 лікарів та 30 середніх медичних працівників.

- Оксано Анатоліївно, поділіться, будь ласка, складовими успіху.

- Ми дуже дотримуємося букви закону, всі у нас оформлені на роботі, атестовані, для нас це дуже важливо. За роки роботи, стикались із різними проблемами в роботі, вони були й будуть завжди. Міняються часи, міняються закони, міняються люди, це має велике значення. Але основний принцип роботи нашого закладу "Ти відносишся до пацієнта так, якби ти хотів, щоб відносились до тебе". Ми пропускаємо всіх пацієнтів через себе. Також ключовим є, завжди йти в ногу з часом, пробувати все нове. Ось наприклад, ми зараз почали впроваджувати нову методику, вона заходить з Європи – розділ остеопатія (краніосакральну терапію). Ця методика нормалізації руху снинномозкової рідини.

У роботі ЦСМ робить акцент на висококваліфікованих спеціалістів, сучасну техніку та нестандартні, інноваційні підходи до лікування:

  • гінекологи центру застосовують для лікування радіохвильову хірургію (апарат "Сургітрон");
  • у центрі на професійному рівні практикується лікування п'явками - гірудотерапія;
  • у напрямку народної медицини – фітотерапія, співпрацюють із Зубицькою Наталією Петрівною (Земною);
  • травматологи працюють із сучасною ударно-хвильовою системою "STORZ MEDICAL";
  • у ЦСМ проводять УЗД + еластографію;
  • у стоматології використовують лікування під мікроскопом.

Також однією із переваг "Центру сімейної медицини" є робота лабораторії, яка проходить трьох разовий контролю:

  • внутрішній – безпосередньо самі апарати не запускаються, якщо не встановлений контрольний зразок;
  • обласний – обласна лабораторія перевіряє чи вірно виконаний аналіз і чи показники відповідають дійсності;
  • міжнародний – раз в місяць контрольний матеріал відправляють у Барселону (Іспанію), де перевіряють чи збігається результат і чи вірно виконаний аналіз.

- Розкажіть про напрямок роботи зі спеціалістами з інших міст.

- Наше місто дає первинну допомогу – це амбулаторії сімейної медицини, і поліклініки - це вузькопрофільні, це вже вторинні. А обласні лікарні та науково-дослідні інститути - це третинна допомога, тобто це вже вищий рівень. І для того, щоб людям було зручно, щоб не їхали в інші міста, ми збираємо спеціалістів і запрошуємо сюди. Онколог-мамолог, співпрацює з нами уже 20 років. Ми в перші дні почали запрошувати, тому що було дуже багато людей з проблемами мастопатій. Лікар почав виявляти багато онкології, раніше за кожний візит з міста було 4-5 жінок з онкологією, яких брали на операції. А зараз в середньому тільки дві людини й переважно жінки старшого віку.

- Це свідчить про те, що люди зараз відповідальніше відносяться до здоров'я?

- Так, люди швидше звертаються, потрібно акцентувати на це увагу.

Щодо підходу до лікування, ми трішки інший підхід маємо. Ось наприклад, не може молода пара завагітніти. Наші гінекологи дивляться, ніби й нормально все, а виявляється проблема в кишківнику. Для роботи нам багато дає навчання, - додає головний лікар.

- Чому вирішили створювати приватний центр такого типу?

- Це було досить давно, коли побачили, що не було результату від лікування. Ми почали задумуватись, що потрібно щось робити, щоб людина хотіла йти на лікування.

Варто зазначити, що "Центр сімейної медицини" за підсумками 2018 року Національного бізнес-рейтингу серед суб’єктів у сфері охорони здоров'я посів 46 місце (Золото) серед суб’єктів господарювання України за показником "Фондовіддача" та 2 місце (Золото) серед суб’єктів господарювання Хмельницької області за показником "Чистий дохід від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг".