Останній місяць світові новини студіюють головну тему - епідемія коронавируса Covid-19, епіцентром якого став багатолюдний Китай.

І хоч вчені стверджують, що пік захворювання, який випав на 23 січня - 2 лютого, пройшов, однак коронавірус поширюється по планеті, захоплюючи нові території. Як уберегтися від коронавіруса? Як то кажуть, щоб перемогти ворога, його потрібно знати в обличчя.

Отже, коронавіруси - сімейство вірусів, що вражають в основному тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині.

Шляхи зараження

На сьогоднішній день точно відомо, що коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини при чханні або кашлі. Інкубаційний період триває від 2 до 14 днів. Деякі вчені припускають, що можливе зараження через фекалії, тобто по каналізації. Такий випадок зафіксований в Гонконзі.

Симптоми

  • Висока температура.
  • Кашель або біль у горлі.
  • Утруднене дихання.
  • Біль у м'язах.
  • Відчуття втоми і слабкості.

Вчені також припускають ще два симптоми - діарея і нудота, які відзначені у 10% хворих, але з'являються на 1-2 доби раніше інших симптомів. В окремих випадках розвивається кон'юнктивіт. А в загальному, симптоми схожі з тими, що викликає вірус грипу.

Лікарі розповідають, що клінічні симптоми захворювання зникають протягом тижня, а частка пацієнтів з легкою і середнбою формою захворювання перевищує 80%. Правильний режим - достатній відпочинок, гарне харчування, своєчасний прийом медикаментів - допоможе імунітету впоратися з вірусом.

Вчені закликають людей не панікувати, так як в переважній більшості коронавірус проходить без наслідків. Найбільшому ризику розвитку важких ускладнень схильні люди похилого віку з хронічними захворюваннями.

Лікування

На сьогоднішній день не існує специфічного препарату від коронавіруса. Але і для лікування більшості респіраторних вірусів, що викликають простудні захворювання, теж немає специфічного лікування. Вчені всього світу працюють над створенням вакцини проти коронавіруса.

Чотири тижні тому розпочато клінічні дослідження комбінованого препарату, який включає в себе великі дози засобу від грипу "Oseltamivir", а також препарати "Lopinavir" і "Ritonavir", що застосовуються для лікування СНІДу. Грунтуючись на цих експериментах коронавірус в Китаї почали лікувати противірусним препаратом "Абідол".

Найнебезпечніше ускладнення коронавіруса - вірусну пневмонію - не можна лікувати антибіотиками. При розвитку пневмонії лікування спрямоване на підтримку функції легень.

Профілактика

Мити руки якомога частіше з використанням дезінфікуючих засобів.

Намагатися не чіпати без потреби руками обличчя, ніс, рот. Користуватися одноразовими серветками, після чого відразу утилізувати їх.

Уникати близьких контактів з хворими.

Дотримання режиму - збалансоване харчування, вживання достатньої кількості рідини, достатній сон.

Провітрювання та зволоження повітря в приміщенні.

Відмова від сирих або недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Пийте тільки бутильовану або кип'ячену воду.

Розкажіть дітям про те, чому важлива гігієна рук, як поширюються мікроби.

Кожна людина у відповіді за своє здоров'я. Тому при будь-якому нездужанні терміново зверніться за медичною допомогою. Чим раніше виявлено захворювання, тим вище ймовірність його щасливого кінця.