Тема вакцинації дуже делікатна, яка викликає обговорення, дискусії та суперечки. Щоб розібратись з питанням щеплень, ми поспілкувались із головним лікарем Центру сімейної медицини Оксаною Григоренко.

Кабінет щеплень багатопрофільної поліклініки "Центр сімейної медицини" пропонує дітям та дорослим вакцинацію за європейськими стандартами, тому тут постійно у наявності є ряд вакцин європейського виробництва.

В Центрі сімейної медицини вакцинуватись можуть і дорослі, і діти. Зараз побутує таке поняття, що люди дуже бояться вакцинації через ускладнення, особливо у діток. Але я хочу сказати одне, якщо вакцина якісна і дитина повністю здорова, то боятись вакцини не потрібно.

Перед плановою чи позаплановою вакцинацією потрібно відвідати лікаря, або сімейного, або педіатра. Також, лікарі ЦСМ рекомендують здати аналізи: загальний аналіз крові формула + глюкоза та загальний аналіз сечі. Лабораторія ЦСМ виконує ці дослідження за 30-45 хвилин, результати будуть відомі ще до кінця огляду в лікаря.

Аналізи потрібно особливо дітям, часто проявляються приховані форми цукрового діабету та інших захворювань - додає Оксана Анатоліївна.

"Гексаксим"

Бельгійська вакцина "Гексаксим" - це вакцина, якою проводять щеплення дітям в перший рік життя. Якщо у пологовому будинку дитина отримувала вакцину від гепатиту В, "Гексаксим" потрібно колоти два рази, а третя вже буде комплексна без Гексаксиму. Входять такі складові: дифтерія, правець, кашлюк, гепатит В, поліомієліт та Haemophilus Influenzaе типу b.

"ІНФАНРИКС ІПВ Хіб"

Комбінована бельгійська вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та захворювань, збудником яких є Haemophilus influenzae типу b.

"ПЕНТАКСИМ"

Комбінована французька вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент), поліомієліту (інактивована) та гемофільної інфекції типу b. Кон’югована, абсорбована, рідка.

Це основні вакцини, які пропонують у ЦСМ дітям до 1 року на вибір батьків.

"Тетраксим"

Бельгійська вакцина "Тетраксим" для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (компонент ацеллюлярний – не містить цільної клітини) та поліомієліту адсорбована, інактивована.

"М-М РВАКСПРО"

Нідерландська вакцина, яка робиться дитині в 1 рік і потім ревакцинація. Профілактика: кору, паротиту, краснухи.

У Центрі сімейної медицини представлені ще вакцини, які не включені у календар щеплень, але в Європі відносяться до обов’язкових.

"Церварикс"

Бельгійська вакцина, яку застосовують для запобігання розвитку захворювань спричинених вірусом папіломи людини. Рекомендоване щеплення жінкам репродуктивного віку та дівчатам від 9 років.

Багато досліджень стверджують, що збудником раку шийки матки є вірус папіломи людини.

"Менактра"

Американська антибактеріальна вакцина для профілактики менінгококової інфекції. Вакцина призначена для активної імунізації проти менінгококової інфекції, спричиненої Neisseria meningitidіs серогруп A, C, Y і W-135 у осіб віком від 9 місяців до 55 років.

"Ваксігрип Тетра"

У ЦСМ вакцина доступна у сезон захворюваності, починаючи з пізньої осені до весни. "Ваксігрип Тетра" захищає від чотирьох штампів грипу, виробник Франція. Можна застосовувати дітям від трьох років.

"Енджерикс"

Вакцина для профілактики вірусного гепатиту В, противірусна, рекомбінантна, очищена. Імунізація вакциною Енджерикс-В також попереджає гепатит D, тому що гепатит D не виникає при відсутності інфекції, викликаної вірусом гепатиту В. Вакцина підходить, якщо не кололи в пологовому будинку або для ревакцинації у дорослих.

"Синфлорикс"

Бельгійська вакцина для профілактики пневмококової інфекції та нетипової гемофільної інфекції, кон’югована, адсорбована. Захищає від 10 різновидів пневмококу та нетипованої гемофільної палички.

"Превенар 13"

Бельгійська вакцина, яка захищає від 13 різновидів пневмококу. Пневмококова інфекція дуже агресивне захворювання, особливо загрозливе для дітей молодшого віку.

Наголошую, що обо’язково потрібно обстежитись перед вакцинацією. Також, лікарі ЦСМ рекомендують три дні до, в день щеплення, та три дні після приймати кальцієвий комплекс, або імуномодулятори, або Омегу 3. І тоді дитина нормально перенесе вакцинацію.

Щоб записати на прийом до лікаря телефонуйте на рецепцію Центру сімейної медицини та попередьте, що ви бажаєте провакцинуватись: +380(96)796-36-85, +380(98)812-63-48, +380(97)782-45-70. Більше інформації про багатопрофільну поліклініку на офіційному сайті: www.centrmed.com